Datové kabely Samsung

Datové kabely slouží k přenosu dat, dobíjení přes USB nebo pro připojení Vašeho telefonu k počítači a následnému zálohování nebo aktualizaci.

HDMI kabely využijete k propojení mobilního telefonu nebo tabletu s TV a kabely OTG pak slouží k přímému připojení perifierií (flash disk, klávesnice...).

Chcete se odlišit? Vyberte si z nabídky barevných micro USB kabelů.

Software pro maximální využití všech funkcí naleznete na webových stránkách výrobce Vašeho zařízení.

13 položek celkem
SAMSUNG EP-DA905BWE datový / nabíjecí kabel USB-C / USB-C bílý (bulk)
60 Kč –15 %
51 Kč

Originální datový USB kabel SAMSUNG EP-DA905BWE USB-C / USB-C - bílý.

Kód: 1628470
SAMSUNG EP-DA905BBE datový / nabíjecí kabel USB-C / USB-C černý (bulk)
60 Kč –15 %
51 Kč

Originální datový USB kabel SAMSUNG EP-DA905BBE USB-C / USB-C - černý.

Kód: 1628469
SAMSUNG EP-DA705BWE datový / nabíjecí kabel USB-C / USB-C bílý (bulk)
60 Kč –15 %
51 Kč

Originální datový USB kabel SAMSUNG EP-DA705BWE USB-C / USB-C - bílý.

Kód: 1628468
SAMSUNG EP-DA705BBE datový / nabíjecí kabel USB-C / USB-C černý (bulk)
60 Kč –15 %
51 Kč

Originální datový USB kabel SAMSUNG EP-DA705BBE USB-C / USB-C - černý.

Kód: 1628467
SAMSUNG datový kabel EP-DG925UBE micro USB černý (bulk)
42 Kč –14 %
36 Kč

Originální datový kabel SAMSUNG EP-DG925 černý.

Kód: 1621094
SAMSUNG EP-DR140ABE datový / nabíjecí kabel USB-C (bulk) černý 0,8m
50 Kč –14 %
43 Kč

Originální datový / dobíjecí kabel SAMSUNG EP-DR140ABE, USB-C.

Kód: 1621091
Samsung Galaxy S7 G930F, S7 Edge G935F - OTG Micro USB Samsung - GH96-09728A
Doprodej
25 Kč –16 %
21 Kč

OTG adaptér Samsung G930F Galaxy S7, G935 Galaxy S7 Edge.

Kód: 1617442
SAMSUNG datový kabel ECB-DU68WE micro USB (bulk) white / bílý
35 Kč –14 %
30 Kč

Originální datový kabel SAMSUNG.

Kód: 1616125
SAMSUNG datový kabel ECB-DU4EBE micro USB black (bulk) 150cm
49 Kč –14 %
42 Kč

Originální datový kabel SAMSUNG.

Kód: 1616006
SAMSUNG datový kabel ECB-DU4EWE micro USB white (bulk) 150cm
49 Kč –14 %
42 Kč

Originální datový kabel SAMSUNG, podpora rychlonabíjení.

Kód: 1615781
SAMSUNG EP-SG900UWE power sharing kabel micro USB - micro USB (blister) white / bílý
Doprodej
25 Kč –16 %
21 Kč

Originální napájecí kabel EP-SG900UWE, pro sdílení energie mezi zařízeními s micro USB.

Kód: 1613674
SAMSUNG datový kabel EP-DG925UWE micro USB white (bulk)
39 Kč –15 %
33 Kč

Originální datový kabel SAMSUNG EP-DG925 bílý.

Kód: 1613379
SAMSUNG datový kabel ECB-DU5ABE micro USB (bulk)
39 Kč –15 %
33 Kč

Originální datový kabel SAMSUNG.

Kód: 1606504

Datové kabely


Data jsou dnes velkým tématem. Rostou velikosti souborů i paměti telefonů a společně s tím rostou i nároky na datové kabely. Bezdrátové technologie totiž stále nejsou dostatečně výkonné a rychlé, a tak nezbývá, ne se při přenosu dat mezi jednotlivými zařízeními spoléhat na datové kabely a USB porty. To z nich logicky dělá velmi žádané příslušenství k mobilu, které se zároveň díky hojnému používání nejčastěji kazí. Ať už si chcete do telefonu nahrát novou oblíbenou skladbu nebo si z něj naopak přesunout do počítače nové fotky, budou vám datové kabely nejvěrnějším pomocníkem. Datové kabely naštěstí nejsou příliš drahé a navíc už je dnes najdeme zpravidla u každého lepšího telefonu jako základní příslušenství. Smartphony již navíc datové kabely využívají na mnohem víc než jen na transport dat. Můžete je skrz ně nabíjet, aktualizovat anebo si celý telefon zálohovat do PC například před jeho navrácením do továrního nastavení či před přechodem na novou verzi operačního systému. Datové kabely tak dnes bez problémů dokáží nahradit i klasickou nabíječku a jsou tedy pro bezproblémové dlouhodobé fungování vašeho mobilního telefonu doslova klíčové.

Kvalitní datové kabely jsou nepostradatelné

Pro pohodlný přenos dat už dnes nevystačí jen tak nějaké datové kabely. Špičkové mobilní telefony již dnes dokáží natáčet videa v rozlišení 4k a dokáží pořizovat vysoce kvalitní fotografie. To přirozeně znamená, že všechny tyto soubory mají ne zrovna malou velikost. Pokud je chceme z mobilu někam přesunout, jsou datové kabely jedinou možností. Mělo by rovněž jít o kvalitní USB datové kabely, které podporují vysokou přenosovou rychlost a jsou při přenosu dat stoprocentně spolehlivé.

Není USB jako USB

Dlouhodobí uživatelé mobilních telefonů, kteří datové kabely pro nabíjení či přenos dat používají denně, vám potvrdí, že pokud není kabel a zejména konektor a jeho uchycení dostatečně kvalitní, brzy vás z něj začne bolet hlava. Jelikož zatím neexistuje bezdrátová technologie, mají datové kabely určitou životnost a určitý počet zapojení a vypojení, které reálně snesou. Asi nejčastějším problémem méně kvalitních konektorů je, že se „vytahají“, takže se pak v portu lehce hýbají a kontakt se zařízením může být rušen. Dalším problémem může být uchycení konektoru k samotnému kabelu. Navíc při časté manipulaci s datovým kabelem může v tomto spoji začít praskat, čímž se zvyšuje riziko, že přestanou fungovat. Hrozí totiž, že se prasklinami dovnitř na odhalené kabely dostanou nečistoty nebo dojde k úplnému přerušení vodičů. Jde o nejkritičtější místa, protože právě zde jsou datové kabely při zapojování do PC či notebooků nejvíce namáhány. Jak těmto problémům předcházet? Zásadní je: “důkladně” nemotat, nakupovat pouze kvalitní datové kabely od prověřených prodejců a mít jich několik. Doporučujeme alespoň 3 kusy. Jeden pro připojování k pc, jeden trvale zapojen v nabíječce a jeden na cesty. Ať už do auta nebo pro přijení k záložnímu zdroji.

K čemu se hodí HDMI datové kabely?

Název HDMI pochází z anglického High-Definition Multi-media Interface a tyto datové kabely jsou hojně používány proto, že umožňují přenos nekomprimovaného obrazového, ale i zvukového signálu v digitálním formátu. Možná už jste někdy zkratku HDMI slyšeli ve spojení s televizí či DVD přehrávačem a říkáte si, co má proboha společného s mobily, když k nim slouží zcela odlišné datové kabely. Ve skutečnosti velmi mnoho – řada lidí už dnes běžné televizní vysílání příliš nesleduje a raději televizi využívají jako velkou obrazovku, na kterou se připojí se svým mobilem nebo tabletem právě pomocí HDMI kabelu. Tyto datové kabely tak dnes mezi uživateli chytrých telefonů rychle získávají na popularitě, neboť jim poskytují s jejich zařízeními zcela nové možnosti. Není problém sednout si pohodlně v obýváku do křesla a brouzdat na internetu, v aplikacích nebo poznámkách přímo na obrazovce televize. HDMI datové kabely tak usnadňují a zpohodlňují život každému, kdo nerad sedí neustále u PC, ale rád si moderní technologie vychutnává ve velkém pohodlném křesle či vleže. Pokud tedy chcete obrazovku svého telefonu přenést na televizi, jsou HDMI datové kabely ideální volbou.

Barevné USB jako stylový doplněk vašeho mobilu

Doplňky k mobilům již dnes neplní svou primární funkci. Stále častěji jsou různé obaly, pouzdra nebo selfie tyče používány i jako stylové doplňky ladící barvou s mobilem či oblečením. Tato „módní“ vlna postihla i datové kabely, které nejenže se samy stávají barevnými, ale při zapojení také barevně svítí. Máte modrý telefon či obal? Pak nebude problém sehnat modrý USB kabel, který bude při zapojení rovněž modře svítit. Fantazii se meze nekladou a tak lze koupit datové kabely svítící všemi možnými barvami. Velmi populární jsou také multifunkční datové kabely, které vzhledem připomínají zmenšené kopie známých švýcarských nožů. Místo otvíráků či nožů však uvnitř najdete různorodé konektory, které pasují na celou řadu mobilních telefonů. A když už jsme u datových kabelů jako doplňků, velmi praktické jsou také datové kabely ve formě náramků. Na první pohled vypadají jako stylový doplněk na zápěstí, avšak v případě potřeby je stačí odepnout a mohou okamžitě sloužit jako konektory pro přenos dat. Čistě teoreticky tak můžete mít mobil barevně slazený jak obalem či pouzdrem, tak s vaším datovým kabelem. Potřebujete něco elegantnějšího? Není problém, vyrábějí se i kabely potažené eko kůží.

Výhoda unikátního designového kabelu je jasná, vždy si poznáte, který je váš a nikdo vám ho nevezme ;)