AKCE: Doručení do výdejních míst za 29 kč, při nákupu nad 499 Kč dodání ZDARMA.

SIM

Předplacené SIM karty českých operátorů. Pro novější modely mobilních telefonů jistě využijete i řezačky (sim cutter) a adaptéry pro micro a nano sim. Jako další příslušenství nabízíme i otevírací nástroje šuplíků SIM karet.

6 položek celkem
Sim karta T-Mobile 50 minut + 50 sms / kredit 100,- Kč
125 Kč

Sim karta T-Mobile s přednabitým kreditem 100Kč.

Kód: 1625052
Sim karta KAKTUS (T-Mobile) - kredit 100Kč / 1GB dat
42 Kč

Sim karta KAKTUS s přednabitým kreditem 100Kč / 500Mb + 500 Mb na sociální sítě.

Kód: 1616585
Řezačka nano sim karty
79 Kč

Nano sim řezačka.

Kód: 1605723
iPhone otevírací nástroj sim
5 Kč

Originální otevírací nástroj Apple iPhone.

Kód: 1601446
Micro sim adaptér
Micro sim adaptér
Skladem (>10 ks)
5 Kč

Micro sim adaptér.

Kód: 1600603
Sim karta T-Mobile - kredit 10Kč
35 Kč

Sim karta T-Mobile kredit 10Kč.

Kód: 1120002

SIM karta

SIM karta je klíčovou součástí telefonu a přesto ji 99 procent času, kdy na mobilu něco děláme, nevěnujeme ani kapku pozornosti. Na mysl nám přijde většinou jen tehdy, když si pořídíme nový telefon a je potřeba ji přehodit. Anebo když zjistíme, že micro SIM karta už nám do něj nepasuje, protože je kompatibilní jen s nano SIM. Málokdo však ví, že SIM karta je ve skutečnosti mikropočítač, který provádí operace s veškerými daty, které jsou na kartě uloženy. Je to dokonce unikátní mikropočítač. Každá SIM karta na celém světě má totiž unikátní sériové číslo. Jejím srdcem je čip, okolo nějž se nachází jen pomocná tvarovaná struktura, tvořená zpravidla plastem. Původní SIM byly stejně veliké jako kreditní karty. Dnes už však nejsou používány. SIM karta je schopná ukládat do sebe specifické informace, skrz které je schopná ověřit a identifikovat další uživatele sítě, na které funguje. Právě díky této vlastnosti může být každá SIM karta úložištěm telefonních čísel, byť moderní telefony již dokáží tyto identifikační informace ukládat i do sebe. Bez SIM karty je však nelze využít k telefonování. Proto je SIM karta i dnes stále nepostradatelnou součástí každého mobilu.

Odkud kupovat náhradní SIM karty?

Vůbec první SIM karta se k vám zpravidla dostane od vašeho operátora. Existují samozřejmě i předplacené SIM karty, které se však pro dlouhodobé každodenní používání příliš nehodí. Dávají smysl pokud se nechcete vázat smlouvou, rodiče je kupují pro děti, nebo jsou praktickou volbou pro cizince. Pro vášnivé uživatele mobilů jsou však spíš zbytečné. SIM karta, kterou kupujete, by vždy měla pocházet od známého operátora, který na našem území skutečně působí a za své služby ručí. V opačném případě se vystavujete riziku nepokrytí signálem, vysokých poplatků atp.

Proč jedna SIM karta nestačí

Znáte tu situaci, kdy už vám na původní mailovou adresu chodí z různorodých webů, kde jste se registrovali, chodí příliš mnoho spamu? Většina z nás má proto jeden „čistý“ mail určený pro vše důležité a jeden mail pro vše ostatní, kde se s mazáním spamu ani neobtěžujeme. Přeplněná SIM karta se může rovněž velmi snadno stát takovým zaspamovaným mailem. Zvlášť, když své číslo rozdáte příliš velkému množství známých, obchodních partnerů a lidí, které sotva znáte. Taková SIM karta se pak může stát doslova noční můrou. Proto není od věci zvážit pořízení druhé. Jedna SIM karta je pak věnována jen rodině a nejbližším, zatímco druhá slouží všem ostatním. Je to elegantní řešení i proto, že neustále zvonící „pracovní“ mobil můžete kdykoliv vypnout a používat jen ten osobní. Jedna SIM karta stále funguje, jste na příjmu, ale mimo práci vás neruší nikdo, na koho zrovna nemáte čas. Tímto způsobem dnes řeší problém neustálého vyzvánění telefonu řada vytížených lidí. Dříve či později vám totiž dojde, že druhá SIM karta vám doslova za pár korun ušetří spoustu času i nervů. Kdykoliv se také můžete velmi snadno „odpojit“ od pracovního světa.

Jak dostat nano SIM do micro SIM portu?

SIM karta se postupem času stává stále menší a menší. Z původní SIM karty se nejdříve stala mini SIM, pak micro SIM a poslední je (zatím) nano SIM karta. A tak si lidé neustále vyřizují nové a menší SIMky. Jenže co když se se svou nano kartou chcete vrátit zpět k micro nebo mini SIM? Jednou zmenšená SIM karta už totiž do původního stavu vrátit nejde. Naštěstí však existují speciální adaptéry, které jsou schopny chybějící části nahradit. I z nano SIM se tak postupně může stát až mini SIM karta. Tyto adaptéry jsou v podstatě jakési „rámy“, do kterých lze vložit menší SIM. Postupným vkládáním těchto rámů do sebe pak vzniká stále větší a větší SIM karta. Pokud potřebujete svou SIMku zmenšit a nemáte správnou řezačku určenou přímo pro úpravy SIM karet, nezbývá vám než kontaktovat svého operátora. Pokud je ale vaším cílem větší SIM karta, stačí si za pár korun pořídit praktický SIM adaptér. Existují rovněž sady obsahující různorodé rámy, z kterých může vzniknout jakákoliv SIM karta, kterou zrovna potřebujete. Díky tomu můžete jednu kartu používat do dvou odlišných telefonů s různě velkými SIM sloty.

Kolik přístupových kódů má SIM karta?

Když zapnete svůj telefon, standardně po vás bude chtít PIN kód (pokud jej máte nastavený). Tento kód po vás nechce telefon samotný, ale SIM karta v jeho útrobách. Bez něj vás SIMka nepustí k běžným funkcím telefonu. Existuje ještě něco jako PIN2, který může chránit konkrétní skupinu kontaktů v telefonním seznamu. Většina operátorů však tyto služby nenabízí a jsou spíš výjimečné. Každý, kdo někdy zapomněl svůj PIN kód a přesto se pokoušel do telefonu dostat, už zřejmě zjistit, co je to PUK1 kód. SIM karta jej zpravidla mívá v dokumentech přiložených v balení. Pokud ne, čeká vás hovor operátorovi, který vám jej zjistí, a buď sdělí, nebo zašle SMSkou na číslo, které mu nadiktujete. Jeho vložní vám umožní znovu nastavit na SIM kartě vstupní PIN kód. Existuje dokonce i kód pojmenovaný jako PUK2. Ten slouží pro ty nejšikovnější, jejichž SIM karta je již kompletně zablokovaná, neboť špatně zadali jak PIN, tak PUK1. Jeho zjištěním můžete znovu nastavit právě PUK1 a tím pádem se dostat zpět až k PIN kódu. Každý SIM karta však ve skutečnosti obsahuje šest různých kódů. Kromě výše zmíněných existuje ještě BPUK kód a LPIN kód.